Нацбанк зберіг обмеження на валютному ринку

Середа, 14 грудня 2016, 12:50

Національний банк подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв’язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Зокрема, продовжують діяти такі обмеження як обов’язковий продаж надходжень в інвалюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанку.

Також продовжує діяти заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тисяч гривень в день;  ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тисяч гривень в день тощо.

Насамперед, посилилися ризики для досягнення цілі з інфляції у 2017 році, зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

"По-перше, зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги. По-друге, підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ", - повідомляє НБУ.

Також наголошується, що існують короткострокові системні ризики для фінансової стабільності, пов’язані із можливим невиконанням окремими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження.

"В подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності  сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, НБУ планує продовжити поступово пом’якшувати тимчасові обмеження", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних.

Економічна правда

Реклама:
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення