Українська правда
Життя

Суд Амстердама вирішив повернути скіфське золото Україні

Версія для друку Коментарі 5
14.12.2016
Окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію експонатів кримських музеїв, відому як скіфське золото.

"Скіфське золото належить Україні і повинне бути повернене в Київ", – таке рішення оголосили на засіданні в Окружному суді Амстердама, повідомляє Reuters.

Колекція золота була вивезена на виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" в амстердамський музей Аллард Пірсона в лютому 2014 року. У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Попри рішення суду на користь України, скарби скіфів одразу не повернуться на нашу територію. Золото залишиться у музеї Алларда Пірсона ще на 3 місяці для апеляцій. 

 

Глава Мін'юсту Павло Петренко заявив, що скіфське золото повернеться до Києва з Нідерландів в кінці 2017 року.

"Я розраховую, що всі бюрократичні процедури, які пов'язані зі скаргами, пройдуть швидко. За моїми прогнозами, якщо справа буде рухатися в нормальному режимі відповідно до процесуальних кодексів Нідерландів, до кінця наступного року ми можемо побачити цю колекцію вже в Києві",– сказав Петренко.

Також Україна має сплатити 111 тисяч евро за витрати пов'язані зі зберіганням золота скіфів, повідомляє Deutsche Welle. Музеї Криму мають заплатити Україні та музею Алларда Пірсона 2800 євро відшкодування витрат.

Після завершення виставки у вересні 2014 року частину експонатів з київського музею одразу повернули в Україну, по решті колекції голландська сторона вирішила дочекатися рішення суду. Розгляд справи розпочався у жовтні 2016 року.

4 кримські музеї (Центральний музей Тавриди, Керченський заповідник, Бахчисарайський заповідник і "Херсонес Таврійський") звернулися до суду з вимогою повернути експонати

Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, і вважають, що Україна обґрунтовано вимагала повернути своє культурне надбання.

Україна має сплатити 111 тисяч евро за витрати пов'язані зі зберіганням золота скіфів. Фото istpravda.com.ua
Tetianka Zakapko _ 14.12.2016 15:27
"Україна має сплатити 111 тисяч евро за витрати пов'язані зі зберіганням золота скіфів" - це питання до юристів і його треба вивчити. Якщо сума "за зберігання" виникла згідно договору і під час дії договору між Україною та музеєм Алларда Пірсона, то ОК, а якщо по закінченню дії договору, то тоді є питання... Невизначеність музею щодо того кому треба повертати експонати навряд є форс-мажором і тоді Україна заплативши має відсудити ці гроші у музея.
Stelja _ 14.12.2016 14:50
Цікаво,а як саме позиціонували себе ці самі кримські музеї -чиї вони? А просто спитати-з якою печаткою були їхні документи - з тризубом чи двоголовою куркою? Вони виступали в суді як українські чи російські музеї ? Якщо з російською печаткою, то з ними взагалі не мали права розмовляти. А рф мовчить. послали музеї в суд, знає лисиця чию птицю хоче з"їсти !
Michael Rizel _ 14.12.2016 12:59
Барыги эти голландцы... То, что вернули, конечно хорошо, но насколько же грязно... Всё, пусть теперь к нам ездят, а национальное достояние вывозить - не-а... Уже после Пинзеля осадочек остался...
Антон Верховий _ 14.12.2016 12:56
І чий же Крим, роісянє?
Хотілось би ці експонати побачити в києві на виставці
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте