Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання

Чому і Тимошенко відповідає за переговори з терористами

13 грудня 2016, 16:38

Як відомо, у випадку небезпеки ящірка відкидає хвіст, а не голову. Надія Савченко – перший номер списку Батьківщини на виборах 2014 року. Якщо її викинуть з фракції – це буде першим випадком в історії України, коли партія позбувається першого номера для свого порятунку.

За 25 років незалежності України такого не траплялося ще ніколи. Хоч прецеденти виходу з першої п'ятірки партії, від якої депутат обрався, були.

Наприклад Йосип Вінський, що став народним депутатом за списом БЮТ під N4 на позачергових виборах 2007 року. Однак його з фракції не виганяли – він перейшов на посаду міністра транспорту, добровільно склавши мандат. В 2009 році Вінський, доводячи свою принциповість, пішов у відставку через незгоду з курсом прем'єра Тимошенко.

З Надією Савченко інша ситуація – на мою думку вона була локомотивом, що фактично втягнув Батьківщину до Верховної Ради, адже в 2014 році партія ледве перевалила через прохідний бар'єр.

Наскільки ж щирими є теперішні заяви про готовність Батьківщини позбутися голови?

Навіть якщо це лише голова партійного списку при справжньому, а не формальному лідері партії?

Без сумніву, як Батьківщина завдячує Надії Савченко своєю присутністю у парламенті, так і Савченко завдячує Юлії Тимошенко своїм приходом в українську політику. Якби Юлія Володимирівна не зареєструвала її першим номером списку, поневірялась би Надя по етапам між колоніями в Росії, як і тепер поневіряється багатостраждальний Олег Сенцов.

Перефразовуючи Володимира Маяковського можна сказати – мы говорим Надя, подразумеваем партия (Батьківщина), мы говорим партия – подразумеваем Надя.

На мою думку партія Батьківщина і Юлія Тимошенко несуть цілковиту політичну відповідальність за Надію Савченко і її появу в українській політиці.

Звичайно, тепер, після обурливих переговорів з лідерами так званих ДНР та ЛНР від Савченко намагаються відхреститися. Не виключено її навіть виженуть із фракції, але це вже не грає ролі – мандат вона збереже.

Єдиний випадок, коли депутат його може втратити – якщо він добровільно вийде з фракції партії за списком якої потрапив до Верховної Ради. Переконаний, що Надю давно проконсультували, що цього у жодному разі їй робити не можна.

Тим часом Юлія Володимирівна заявила, що не відповідає за дії Савченко.

Що ж, можливо Надя й справді не координує свої вчинки на Турівській, але українці все-одно пам'ятатимуть хто привів в українську політику першого номера Батьківщини.

Рада 201486 Корупція828 Україна та Європа794 Aтака Путіна1028 Свобода слова528
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте